درمان سنگ کیسه صفرا با طب اسلامی

سنگ کیسه صفرا

کیسه صفرا عضوی از بدن است که تا وقتی کارش را درست انجام می دهد، کسی متوجه حضور آن نمی شود و به آن اهمیت نمی دهد. خیلی وقت ها همین کم توجهی ها به کیسه صفرا و خواسته های اوست که با دردهای شدید، ناراحتی خود را اظهار می کند. آن وقت است که دیگر زندگی فرد مختل شده و تمام حواسش به همین کیسه صفرا جمع می شود.
همه ما توجه ویژه ای به قلب، مغز و حتی پوست خود داریم. چراکه همه می دانیم اینها عضوهای اصلی و مهمی از بدن هستند و بیماری آنها تهدید کننده زندگی ما خواهد بود. اما در مورد دیگر اندام های مبهم بدن چه؟ مثلا کیسه صفرا، درباره آن چه می دانید؟در اینجا می خواهیم علائم و نشانه های مشکلات و ناراحتی های کیسه صفرا را با هم بررسی کنیم، اما ابتدا آن را بهتر می شناسیم و با کارهایی که برای ما انجام می دهد آشنا می شویم.

کیسه صفرا چه کار می کند

کیسه صفرا، کیسه ای کوچک است که صفرای تولیدشده در کبد در آن نگهداری می شود. این کیسه در زیر کبد قرار گرفته و در پاسخ به غذایی که ما می خوریم، مخصوصا غذاهای پر چرب، مقداری صفرا را از طریق مجاری صفراوی به داخل روده کوچک می ریزد و نقش بسیار مهمی در هضم و جذب چربی های غذایی بر عهده دارد.

برخی از مشکلاتی که ممکن است برای این عضو بدن رخ دهد مانند سنگ های صفراوی ریز که مجرای صفراوی را مسدود نمی کنند، معمولا هیچ علامت و ناراحتی را ایجاد نمی کنند

به طور معمول، کیسه صفرا اندامی کوچک و بی آزار است که باعث ناراحتی و بیماری خاصی در فرد نمی شود، مگر زمانی که مشکل خاصی آزادسازی صفرا از آن را کاهش دهد و یا مجاری را مسدود کند. عوامل متعددی وجود دارند که می توانند منجر به ایجاد این مشکلات کیسه صفرا شوند.

در این بخش از مجموعه مقالات طب اسلامی درباره ی سنگ کیسه صفرا که یکی از شایع ترین نوع بیماری های کیسه صفرا است توضیحاتی خدمت شما ارائه میشود.

سنگ کیسه صفرا چیست

این وضعیت به شرایطی اطلاق می شود که سنگ های کوچک و یا گاهی یک سنگ بزرگ در داخل کیسه صفرا ایجاد شود.
در برخی موارد سنگ صفرا منجر به دردی شدید در فرد می شود، اما حدود 90 درصد مبتلایان به سنگ صفراوی هیچ گونه علامتی ندارند.
در برخی موارد، سنگ صفراوی برای بیش از 10 سال با فرد می ماند و هیچ علامتی ایجاد نمی کند.

عکس کیسه صفرا

علائم سنگ کیسه صفرا

صفرا (پر شدن صفرا)

یکی از علایم پر شدن صفرا, تلخی دهان در صبحگاه است: گر می گیرید و اگر گرمی بخورید بدنتان زود جوش می زند. ید موجود در نمک های ید دار امروزی کاملا دفع نشده, در بدن می ماند و تولید صفرا می کند. جهت اصلاح کامل تغذیه میتوانید از  نمک طبیعی دریا برای رفع مشکل کیسه صفرا استفاده کنید.
درمان سنگ کیسه صفرا -آیت الله تبریزیان
۱-جامع+ آب دم کرده پنجاه گرم سنای مکی اگر جواب نداد با سقمونیا
۲-سی عدد هسته خرما را بجوشانید تا آبش نصف شود و هرروز بخورید که نفخ حاصل از سنگ هم درمان میکند.

سنگ کیسه صفرا – استاد خیر اندیش

این بیماری اصلا نیازی به عمل ندارد ؛ به شرطی که موارد زیر را به دقت ۶ ماه رعایت کنید:

الف) سرکه انگبین از  ۳/۱ استکان ریخته الباقی را آب بریزید روزی ۳ استکان میل کنید. (هر ۸ ساعت) تا یکماه سپس شبی یک لیوان طبق دستور میل شود.

اگر بعد از گذشت ۴ ماه مشکل حل نشد از ترکیب (۵ واحد روغن زیتون + ۲ واحد زردچوبه) روزی یک قاشق مرباخوری هم به مورد بالا اضافه کنید.

توجه خیلی مهم: با مصرف داروهای بالا سنگ کیسه صفرا خورد میشود و بعد دفع میگردد. این بدان معنی است که اگر طی این مدت سونو انجام دادید و به شما گفتند سنگ زیاد شده نگران نباشید این یعنی دارو اثر کرده است.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =