نخست وزیر هند: ۲۰ میلیون توالت ساختیم

[ad_1]

نخست وزیر هند: ۲۰ میلیون توالت ساختیم

نخست وزیر هند: ۲۰ طب اسلامی
میلیون توالت ساختیم

نارندرا مودی، نخست وزیر هند اعلام کرد که دولت این کشور طی دو سال گذشته، بیش از ۲۰ میلیون توالت عمومی در هزاران روستای هند ساخته و به این مناطق برق رسانیده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از رادیو فرانسه آقای مودی که روز دوشنبه پانزدهم اوت، سلامت به مناسبت شصت و نهمین سالگرد استقلال هند در بنای معروف "قلعه سرخ" در شهر دهلی‌نو سخنرانی می‌کرد، قول داد که دولت هند در چهار سال آینده تعداد بیشتری توالت در سراسر این کشور بسازد.

 

نخست وزیر هند در سخنرانی خود گفت که با ساخت 20 میلیون تولت در سراسر هند، 70 هزار روستای این کشور که فاقد توالت و سرویس‌های بهداشتی بود، برای اولین بار دارای توالت شدند.

 

نبود توالت در هند یک معضل بزرگ در این کشور به شمار می رود و بر اساس گزارش یونیسف، نزدیک به ششصد میلیون هندی را با مشکل مواجه کرده است.

 

این تعداد از مردم که تقریبا نیمی از جمعیت هند را تشکیل می‌دهند مجبورند که برای ادرار کردن و دفع مدفوع به فضای باز بروند.

 
 

نارندرا مودی، در سال 2014 نیز، پس از گذشت سه ماه از رسیدن به قدرت، در همین مکانی که روز دوشنبه سخنرانی کرد، قول داده بود که تدابیری نمادین را برای مبارزه با فقر در هند اتخاذ کند.

 

نخست وزیر هند از آن تاریخ تاکنون بارها نسبت به نبود توالت در روستاهای هند اعتراض کرده و گفته که چنین چیزی موجب بیماری‌هایی نظیر اسهال می‌شود.

 

مودی تأکید کرده که در آستانه هفتاد سالگی استقلال هند، برخی از روستاهای این کشور وضعیتی شبیه وضعیت سه قرن پیش دارند.

نخست وزیر هند همچنین قول‌هایی درباره برق‌رسانی به مناطق و روستاهای مختلف این کشور داده است.

بر اساس آمار رسمی که سال گذشته منتشر شد، 300 میلیون هندی به امکان برق دسترسی ندارد.

نخست وزیر هند: ۲۰ میلیون توالت ساختیم

[ad_2]

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نوزده =