آلیشیا کیز چرا دیگر آرایش نمی‌کنم

آرایش آلیشیا کیز، هنرمند مشهور

آلیشیا کیز، هنرمند مشهور گفته که برای رهایی از فشار زیادی که مردم به او می‌آورند دیگر دست از آرایش برداشته است. کیز به جنبش زنانی پیوسته که دوست ندارند تصویرشان فتوشاپ شود و از آرایش استفاده کنند. این هنرمند 35ساله در مقاله‌ای نوشته است که دوست ندارد مردم بر اساس چهره او را قضاوت کنند: «دنیای سرگرمی سخت است و پر از قضاوت. هر کسی درباره من حرف می‌زد. خسته شده‌ام از بس زنان را شستشوی مغزی داده‌اند که باید لاغر و بی‌نقص باشند. یکی از چیزهایی که از آن خسته شده بودم قضاوت همیشگی روی زنان بود.»

آلیشیا کیز

او می‌گوید با آرایش نکردن احساس ناامنی زیادی می‌کرد و مرتب می‌ترسید که مردم درباره‌اش چه فکری می‌کنند: «هر بار که خانه را ترک می‌کردم نگران بودم؛ نکند کسی بخواهد با من عکس بگیرد؟ نکند این عکس را منتشر کنند؟ این‌ها افکار سطحی من از ناامنی بودند. من بیش از حد به این فکر می‌کردم که مردم درباره‌ام چه تفکری دارند.»

او پس از آن که اجازه داد تصویرش بدون آرایش منتشر شود گفت: «قوی‌ترین، آزادترین و زیباترین حسی بود که تا حالا داشته‌ام. احساس قدرت داشتم چون تمایلات درونی من خودشان را نشان دادند. اشتیاق من به گوش کردن به خودم، به از هم گسیختن دیوارهایی که در این سال‌ها ساخته بودم، به این که پر از هدف باشم و خودم باشم. دنیا داشت به چیزهایی که به خودم قول داده بودم گوش می‌داد. شاید هم من سرانجام داشتم به دنیا گوش می‌دادم. از این‌جا بود که تجربه عالی من شروع شد.»

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =